אתרים בתחום :

רכישת בית היא רכישה בהיקף הגדול ביותר שכל אחד מאתנו אי פעם יעשה, ועל כן הבחירה של הבית החדש צריכה להיעשות בצורה מסודרת ותוך ביצוע כל הבדיקות האפשריות, בין אם מדובר בבית למטרת מגורים ובין אם הבית ישמש כמקור הכנסה בשל השכרה שלו. רק כך אפשר יהיה לדעת האם מדובר ברכישה משתלמת וגם אפשר יהיה למנוע אסון בעת האכלוס של הבית.

בעזרת בדק בית על ידי מהנדס אזרחי או שמאי מקרקעין אפשר לאבחן תקלות בבית. התקלות יכולות להיות קשורות לתשתיות כגון המים או החשמל או למעטה של הבית למשל הרצפה במפלס העליון של הבית או האיטום. את הבדיקה כמובן חשוב לעשות גם כאשר רוצים לקנות דירה בבניין מגורים, והיא יכולה לאתר תקלות או ליקויי בנייה בכל חלקי הדירה לרבות מרפסת.

בדק בית הוא רמה אחת מעל הבדיקות שצריכים לעשות לפני הגשת בקשה להלוואה מהבנק על מנת לאמוד את שווי הבית ולהסדיר את עניין המשכנתא. בעוד שהבנק דורש מסמכים המציגים את שווי הנכס, הבדיקות המקיפות האחרות נועדו לתת שקט נפשי לכם, הקונים. גם אם מצאתם בית במחיר שנחשב למציאה בימינו, לעולם אל תוותרו על הבדיקות המקיפות. אומנם הן כרוכות בתשלום לא קטן, אך הן יכולות למנוע מכם הוצאות גבוהות במיוחד בהמשך כאשר תאכלסו את הבית שקניתם.

כמובן שתמיד טוב ורצוי לעשות ביטוח, שכן כך תקבלו כיסוי למקרים של נזק בבית שרכשתם, כל עוד והנזק כלול בביטוח ועומד בתנאים של חברת הביטוח. אבל תהליך קבלת הפיצוי יכול להימשך זמן רב. ומלבד העניין הכספי, יש כאן את נושא עוגמת הנפש, שהרי אתם משלמים עבור הבית מאות אלפי שקלים, ואולי אף יותר, וצריכים לנטוש אותו לתקופה מסוימת עד שהנזק יתוקן, וזו יכולה להימשך זמן רב. כבעלי הבית, אתם אלו שצריכים לתקשר עם כל הגופים הרלוונטיים כדי לטפל בבעיה, דבר שמגביר עוד יותר את התסכול.

לסיכום, אם מצאתם בית שאתם רוצים לקנות ומתאים לכם מבחינת מחיר, מיקום וכדומה, אל תוותרו על בדק בית בידי בעלי מקצוע מהתחום, אפילו אם הבית היה מאוכלס בעבר.