אתרים בתחום :

עיצוב ממ"ד

site-245482_1280
הממ"ד הינו המרחב המוגן בבית שלנו. לעיתים עקב, אירועים ביטחוניים שונים נצטרך להשתמש בו לא מעט. ישנה חשיבות לכך, שהעיצוב במרחב המוגן שלנו יהיה מזמין ונעים עקב חוויה לא נעימה אשר מכניסה אותנו אליו למשל כגון: מתקפה של טילים על המדינה ואזעקות בלתי פוסקות אשר על מנת, להתגונן נצטרך להיכנס למרחב המוגן שלנו על פי ההנחיות. כאשר נהפוך את הממ"ד למקום מזמין יותר וחיובי הדבר יקל עלינו ועל ילדנו את הקושי בשהות שנכפתה עלינו לשהות בו.

עיצוב הממ"ד יכול להתבצע במגוון אופנים ושיטות שונות, כגון: בחירת צבעים שמחים ונעימים אשר לא יגרמו ללחץ נוסף ויפיגו את האפלוליות שחלל מסוג זה עלול לשדר, יצירת אווירה חמה על ידי שטיחים ווילונות שייצרו חום ונעימות בחלל, להתקין עוד מנורות מעבר למנורת הביטחון שנמצאת בתקרה אשר ייצרו אווירה קצת יותר נעימה של תאורה, מהדלת ניתן לייצר מתקן מגנטים למשחקים שיערפלו את המאסיביות שהיא יוצרת ועוד.

יש לזכור שישנה חשיבות מרבית לשים דגש על עיצוב הממ"ד במיוחד במדינה כמו ישראל אשר נמצאת לא מעט במיוחד באזורים מסוימים שנמצאים בהתקפות בלתי פוסקות והממ"ד משמש כמקום שהייה ממושך בין אם זה במהלך היום ובין אם זה לשינה בלילה.